Energa-Obrót otrzymała upomnienie od UODO za niedopełnienie obowiązków ochrony danych osobowych
Energa-Obrót otrzymała upomnienie od UODO za niedopełnienie obowiązków ochrony danych osobowych po tym, jak przedstawiciele handlowi spółki przesłali przez WhatsAppa skany umów z klientami bez zgody i wiedzy spółki. Naruszenie dotyczyło samowolnych działań pracowników subagenta, w formule door-to-door. Spółka zgłosiła naruszenie do UODO w kwietniu 2021 roku i współpracowała z urzędem w trakcie śledztwa.
4 źródła
4 artykuły