← Wszystkie wiadomości

Gaz-System zbuduje drugi pływający terminal LNG w Zatoce Gdańskiej

Premier Donald Tusk ogłosił budowę drugiego pływającego terminala LNG w Zatoce Gdańskiej, który będzie przedsięwzięciem komercyjnym bez wsparcia z budżetu państwa. Terminal będzie przystosowany do odbioru co najmniej 6,1 mld sześc. gazu rocznie, a jego uruchomienie planowane jest na przełomie 2027 i 2028 roku.

6 źródeł 6 artykułów

Źródła faktograficzne