Górnik zginął przygnieciony bryłą kamienia w kopalni Murcki-Staszic
45-letni górnik zginął w poniedziałek wieczorem w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach, przygnieciony bryłą kamienia podczas pracy w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych. Wypadek nastąpił o 18.39, a zgon stwierdzono o 19.19. To trzeci śmiertelny wypadek w polskiej kopalni węgla kamiennego w 2026 roku.
10 źródeł
10 artykułów