← Wszystkie wiadomości

Kosiniak-Kamysz proponuje wspólne ćwiczenia wojskowe w V4

Podczas spotkania w Budapeszcie szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował, by ćwiczenia wojskowe w każdym z państw Grupy Wyszehradzkiej odbywały się z udziałem wszystkich krajów V4. Minister podkreślił, że Polska i V4 są zdeterminowane, by NATO podjęło decyzję o rozbudowie rurociągu paliwowego. Kosiniak-Kamysz podkreślił konieczność łatwego transferu sił zbrojnych i sprzętu między państwami V4.

2 źródła 2 artykuły

Źródła faktograficzne