← Wszystkie wiadomości

ks. Przemysław Szulc otrzymał święcenia biskupie

Ks. Przemysław Szulc otrzymał święcenia biskupie w bazylice katedralnej w Pelplinie. Głównym konsekratorem był biskup pelpliński Ryszard Kasyna, a współkonsekratorami nuncjusz apostolski abp Antonio Guido Filipazzi i metropolita szczecińsko-kamieński abp Wiesław Śmigiel. Nowy biskup pomocniczy przyjął namaszczenie krzyżmem świętym i insygnia swojego urzędu. Jego zawołanie biskupie to 'Gratia et missio' (Łaska i misja).

5 źródeł 5 artykułów

Źródła faktograficzne