Naczelna Rada Lekarska złożyła wniosek o zawieszenie prawa wykonywania zawodu Dawida Kacprzyka
Naczelna Rada Lekarska złożyła wniosek o zawieszenie prawa wykonywania zawodu Dawida Kacprzyka w związku z zarzutami dotyczącymi jego pracy w Szpitalu Południowym. Kacprzyk zarobił ponad półtora miliona złotych w ubiegłym roku, pracując średnio jedenaście godzin dziennie w trzech placówkach medycznych. Prezes NIL Łukasz Jankowski potwierdził część zarzutów dotyczących nieprawidłowości w szpitalu, w tym wadliwego wykonywania procedur medycznych i fałszowania dokumentacji. Kacprzyk zrezygnował z członkostwa w KO i mandatu radnego, zwrócił też szpitalowi część wypłaconych mu pieniędzy.
23 źródeł
29 artykułów
6 komentarzy / reakcji