Robotnicy zorganizowali demonstrację w Poznaniu, władze wysłały wojsko i czołgi
28 czerwca 1956 roku robotnicy Zakładów Metalowych im. Józefa Stalina i innych poznańskich zakładów zorganizowali pokojową demonstrację, domagając się podwyżek płac i poprawy warunków pracy. Demonstracja przerodziła się w bunt, a władze wysłały wojsko i czołgi do stłumienia protestu, co doprowadziło do śmierci około 57 osób i ranienia ponad 600.
6 źródeł
7 artykułów
1 komentarzy / reakcji