← Wszystkie wiadomości

Robotnicy zorganizowali demonstrację w Poznaniu, władze wysłały wojsko i czołgi

28 czerwca 1956 roku robotnicy Zakładów Metalowych im. Józefa Stalina i innych poznańskich zakładów zorganizowali pokojową demonstrację, domagając się podwyżek płac i poprawy warunków pracy. Demonstracja przerodziła się w bunt, a władze wysłały wojsko i czołgi do stłumienia protestu, co doprowadziło do śmierci około 57 osób i ranienia ponad 600.

6 źródeł 7 artykułów 1 komentarzy / reakcji

Źródła faktograficzne

Powiązane komentarze i reakcje