Wzrosła liczba bardzo niskich emerytur po waloryzacji
Po tegorocznej waloryzacji wzrosła liczba osób pobierających bardzo niskie świadczenia emerytalne. W marcu 2026 r. 462,8 tys. osób otrzymywało emerytury poniżej ustawowego minimum, w tym 30,1 tys. osób pobierało świadczenia do 500 zł.
3 źródła
3 artykuły